Kappa

Značku sice netřeba představovat, ale znáte opravdu její příběh? Italská firma Calzificio Torinese založená v roce 1916 začala původně s výrobou ponožek, kterými během 2. světové války zásobovala italskou armádu a její továrna se tak stala cílem amerických bombardérů. Po válce byla produkce obnovená a cílila na výrobu oblečení pro běžného zákazníka.

Protože ale poválečná výroba nebyla všeobecně na bůhvíjaké kvalitativní úrovni, začala firma pro zvýšení důvěryhodnosti výrobky více kontrolovat a označovat monogramem K (Kontroll). Každý chtěl nosit ponožky K, a tak vznikla ochranná známka Kappa a brand se stal lídrem na italském trhu se spodním prádlem. Přelomovým mezníkem v historii značky byl konec šedesátých let. Maurizio Vitale, tehdejší pokračovatel rodu a vlastník firmy, se nechal inspirovat proslovy Johna Lennona v armádní košili padlého vietnamského vojáka a začal spodní prádlo barvit armádní zelenou barvou. Stal se tak průkopníkem military stylu. Během focení katalogu plavek ‘69 si chtěli hlavní aktéři odpočinout a opřeli se o sebe zády. Maurizio si všiml stínu, který vytvořily jejich siluety, a na základě této inspirace vytvořil nové logo značky. Značky, která si získala celosvětovou popularitu a nemůže tak v naší selekci chybět.

Více

 • Sleva -60 %
  Kappa - AUTHENTIC ANGUY
  Teď 350 Kč
  880 Kč
  Velikosti skladem
  L

Náš web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním webu souhlasíte s našimi zásadami jejich používání.

Víc informací OK

Přihlášení

nebo

Přidejte se

nebo

Přidejte se k čerstvé komunitě a těšte se!

 • Neminou vás exkluzivní nabídky a slevy.
 • Můžete sledovat stav vaší objednávky.
 • Nemusíte pokaždé vyplňovat vaše údaje.
 • Můžete využívat Wishlist.

Zapomenuté heslo

Nové heslo vám přijde na e-mail.

Zavřít