Udržitelnost je pro nás víc než slovo

Ve všem, co děláme, se snažíme jít pod povrch. Udržitelnost, která je vedle designu a kvality jednou ze tří hlavních hodnot Freshlabels, není výjimkou. Kromě hledání výjimečných produktů se skvělým nadčasovým designem a vysokou kvalitou vnímáme jako jeden z našich hlavních úkolů zjištění a poskytnutí komplexních a jednoduše přístupných informací o značkách a produktech, které vybíráme. Jedině tak se jak my, tak i naši zákazníci mohou rozhodnout, koho svým nákupem podpoří. Ačkoliv Freshlabels nezačalo v roce 2006 jako obchod s čistě udržitelnými značkami, rozhodně máme v plánu tak skončit. Máme radost, že už více než dvě třetiny našich produktů pochází od značek, který získaly náš Sustainable Tag, a spousty dalších jsou na dobré cestě.

 • 2021

  Navyšujeme poměr produktů od opravdu udržitelných značek na 66 %. Spouštíme cirkulární program zpětného odkupu pod názvem Loop. Zavádíme bezpapírové online vrácení a reklamaci. Na konci roku dosahujeme poměru 50 % zásilek odesílaných ve znovupoužitých obalech. Získáváme certifikát Heureka Udržitelný Eshop.

 • 2020

  Otevíráme první Freshlabels Sustainable Store s čistě udržitelnou nabídkou. Spouštíme nový způsob hodnocení udržitelnosti na základě rozeslaných dotazníků. Zveřejňujeme konkrétní informace o výrobě a udržitelnosti u produktů od více než 40 značek.

 • 2019

  Připravujeme dotazník udržitelnosti a rozesíláme všem značkám. Startujeme projekt upcyklace kartonových krabic. Přicházíme s vlastní kolekcí FL C 01 vyrobenou lokálně z dead-stockových látek. Prezentujeme interaktivní instalaci na Designbloku na téma udržitelnost. Nově začínáme používat plastové pytle ze 100 % z recyklovaného plastového odpadu.

 • 2018

  Nahrazujeme bublinkovou fólii skartovanými starými krabicemi a kartony.

 • 2017

  Podepisujeme PET Free pledge a zříkáme se balené vody.

 • 2016

  Představujeme Sustainable tag, který zákazníkům pomáhá najít udržitelné produkty.

 • 2015

  Ve spolupráci s Kamilou Boudovou, expertkou na udržitelnou módu a zakladatelkou festivalu Slou Fashion Days, pracujeme na prvních pravidlech hodnocení udržitelnosti.

 • 2013

  V rámci spolupráce se švédskou značkou WeSC se účastníme přednášek a diskuzí ohledně CSR aktivit

 • 2010

  První vlaštovkou v rámci udržitelných produktů je kolekce z organické bavlny od WeSC.

Co děláme pro udržitelnost

Komplexní a transparentní hodnocení udržitelnosti

Míru udržitelnosti značek hodnotíme na základě informací získaných z našeho vlastního komplexního dotazníku, který všem značkám posíláme. U každého produktu na našich stránkách se můžete dozvědět nejen, jak si která značka celkově stojí, ale získat navíc konkrétní informace o jednotlivých aspektech životního cyklu produktů. Uvádíme i to, když značka na náš dotazník zatím neodpověděla. Více o kritériích a způsobu hodnocení najdete zde.

33 opravdu udržitelných značek

Aktuálně máme v portfoliu 33 aktivních značek, které si zasloužily náš Sustainable Tag, takže splňují nadpoloviční většinu hodnotících kritérií. A v hledáčku už máme spoustu dalších. Udržitelně se tak u nás můžete obléct od hlavy až k patě. Stávající značky zároveň průběžně hodnotíme, takže některé můžou tag získat a některé o něj můžou přijít.

Znovu použité a recyklované balení

Našim zákazníkům nabízíme už několik let možnost nechat si poslat zásilku ve znovu použitém balení. Krabice získáváme jak od zákazníků samotných, tak od partnerů z řad firem. Máme velkou radost, že aktuálně zasíláme více než 50 % všech zásilek bez nutnosti použít nově vyrobené balení. Ale i nové balení vyrábíme z maximálně recyklovaných materiálů a jako výplně používáme v případě potřeby staré skartované kartony namísto bublinkové fólie.

Bezpapírové vrácení a reklamace

Vrácení zboží, i když se ho v rámci snižování naší stopy snažíme minimalizovat například přesným měřením produktů, u nás probíhá rychle, jednoduše a hlavně online. Stejně jako reklamace. V našich zásilkách proto nenajdete žádné zbytečné papíry, které často končí v koši.

Freshlabels Sustainable Store Praha

V našem Freshlabels Sustainable Store v Praze na Letné, kde najdete jen produkty, které získaly náš Sustainable Tag, se můžete jednoduše obléknout od hlavy až k patě do opravdu udržitelných produktů. Interiér od Lenka Míková Architects je navíc vytvořený za využití principů recyklace a upcyklace – od zachování původních prvků přes inovativní materiály jako např. desky z recyklovaného a za sucha lisovaného Tetra-Paku.

Freshlabels Loop

Freshlabels Loop je náš program zpětného odkupu produktů, které u nás zákazníci v minulosti nakoupili, ale už pro ně nemají využití. Zboží, které splňuje základní kritéria, je možné vrátit na našich prodejnách nebo ho zaslat zpět prostřednictvím Zásilkovny. Odměnou je nejen kredit na nové zboží, ale také jistota, že staré produkty neskončí v odpadu – použité věci nabízíme v rámci Loop Market akcí k prodeji a těm, u kterých to není možné, zajistíme jinou formu upcyklace, recyklaci nebo je darujeme potřebným.

 • Nepijeme balenou vodu

  Jsme signatáři Dopper PET FREE pledge – na žádném z našich pracovišť nepijeme balenou vodu v PET lahvích.

 • Inspirujeme a edukujeme

  Účastníme se přednášek, diskuzí a panelů a na našem Discovermagu i na našich sociálních sítích se věnujeme nejrůznějším tématům spojeným s udržitelností.

 • Recyklujeme

  Ve všech našich kancelářích, skladech a obchodech důsledně recyklujeme veškerý odpad.

 • Žádné zbytečné tašky

  Namísto rozdávání jednorázových tašek zdarma si u nás můžete pořídit náš shopper z organické bavlny s GOTS certifikátem nebo bytelnou recyklovanou papírovou tašku.

 • Jsme Udržitelný Eshop

  Jsme držiteli certifikátu Heureka Udržitelný Eshop.

Přihlášení

nebo

Přidejte se

nebo

Souhlasím se zasíláním informací o doporučených produktech, novinkách a speciálních akcích. Odběr těchto informací je možné kdykoliv bezplatně upravit nebo zrušit kliknutím na odkaz v našem e-mailu.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přidejte se k čerstvé komunitě a těšte se!

 • Neminou vás exkluzivní nabídky a slevy.
 • Můžete sledovat stav vaší objednávky.
 • Nemusíte pokaždé vyplňovat vaše údaje.
 • Můžete využívat Wishlist.

Zapomenuté heslo

Nové heslo vám přijde na e-mail.

Zavřít