Udržitelnost je pro nás víc než slovo

Udržitelnost je nedílnou součástí Freshlabels mise. Hledáme a vybíráme produkty, které se vyznačují skvělým designem, vysokou kvalitou, férovou cenou a stále více i ohleduplností k životnímu prostředí. Ačkoliv nejsou všechny naše značky udržitelné, pracujeme na tom, aby tomu tak do budoucna bylo. U produktů to ale nekončí. Chceme přinášet hodnotné informace a inspiraci a pomoct tak nám všem se v problematice udržitelnosti lépe orientovat. V neposlední řadě přicházíme se změnami a iniciativami, které pomáhají snižovat i naší vlastní stopu. Budeme rádi, když půjdete udržitelnější cestou společně s námi.

 • 2020

  Otevíráme první Freshlabels Sustainable Store s čistě udržitelnou nabídkou. Spouštíme nový způsob hodnocení udržitelnosti na základě rozeslaných dotazníků. Zveřejňujeme konkrétní informace o výrobě a udržitelnosti u produktů od více než 40 značek.

 • 2019

  Připravujeme dotazník udržitelnosti a rozesíláme všem značkám. Startujeme projekt upcyklace kartonových krabic. Přicházíme s vlastní kolekcí FL C 01 vyrobenou lokálně z dead-stockových látek. Prezentujeme interaktivní instalaci na Designbloku na téma udržitelnost. Nově začínáme používat plastové pytle ze 100 % z recyklovaného plastového odpadu.

 • 2018

  Nahrazujeme bublinkovou fólii skartovanými starými krabicemi a kartony.

 • 2017

  Podepisujeme PET Free pledge a zříkáme se balené vody.

 • 2016

  Představujeme Sustainable tag, který zákazníkům pomáhá najít udržitelné produkty.

 • 2015

  Ve spolupráci s Kamilou Boudovou, expertkou na udržitelnou módu a zakladatelkou festivalu Slou Fashion Days, pracujeme na prvních pravidlech hodnocení udržitelnosti.

 • 2013

  V rámci spolupráce se švédskou značkou WeSC se účastníme přednášek a diskuzí ohledně CSR aktivit

 • 2010

  První vlaštovkou v rámci udržitelných produktů je kolekce z organické bavlny od WeSC.

Co děláme pro udržitelnost

37 opravdu udržitelných značek

Aktuálně máme v portfoliu 37 aktivních značek, které si zasloužily náš Sustainable tag, takže splňují nadpoloviční většinu hodnotících kritérií. A v hledáčku už máme několik dalších. Udržitelně se tak u nás můžete obléct od hlavy až k patě. Stávající značky zároveň průběžně hodnotíme, takže některé můžou tag získat a některé o něj můžou přijít.

Komplexní a transparentní hodnocení udržitelnosti

Téměř celý rok 2019 jsme se věnovali vytvoření, rozposlání a evaluaci transparentního dotazníku udržitelnosti s cílem zjistit a předat co nejpřesnější informace ohledně udržitelných aktivit námi nabízených značek. Díky tomu můžeme ohodnotit všechny značky plošně na základě pevně stanovených kritérií týkajících se celého výrobního řetězce. Na detailu každého produktu se dozvíte, jak si která značka stojí a to včetně popisu jednotlivých aspektů udržitelné výroby. Uvádíme i to, když značka na náš dotazník zatím neodpověděla. Více o kritériích a způsobu hodnocení.

Recyklované a upcyklované balení

Jako internetový obchod se problematice balení věnujeme už hodně dlouho. Na zasílání použiváme pytle, které jsou ze 100 % z recyklovaného plastového odpadu a zároveň 100% recyklovatelné. Větší zásilky balíme do papírových krabic z recyklovaného a recyklovatelného kartonu. Všechny nové obaly postupně vylepšujeme tak, aby bylo možné v nich vrátit nevyhovující zboží bez použití dodatečné lepící pásky. K vyplnění balíků používáme namísto bublinkové fólie výplň ze skartovaných starých kartonů a krabic. V roce 2019 jsme navíc spustili systém upcyklace krabic, kdy část zboží posíláme v krabicích, které byly už předtím použity a byly by jinak vyhozeny. Ten se snažíme co nejvíce rozšířit.

Freshlabels Sustainable Store Praha

Na jaře 2020 jsme v Praze na Letné otevřeli dlouho připravovaný Freshlabels Sustainable Store, kde najdete jen udržitelné produkty, které získali náš Sustainable tag. Interiér od Lenka Míková Architects je vytvořený za částečného využití recyklace a upcyklace neboli využití starých a původních prvků. Záměrem bylo je zachovat, ale skrz nový kontext posunout jejich vzhled a celkový dojem do nové, současné polohy. V interiéru jsou také použity inovativní materiály jako např. Packwall desky z recyklovaného a za sucha slisovaného Tetra-Paku. Řešili jsme také flexibilitu a trvanlivost – hlavní výstavní mobiliář tvoří odlehčené modulární konstrukce, které se dají snadno přestavět a proměnit, případně i adaptovat časem na úplně jiný prostor.

 • PET free pledge

  V roce 2017 jsme podepsali PET FREE pledge ve spolupráci s dopper foundation. Tím jsme se zavázali k tomu, že na všech pracovištích – skladech, obchodech a kancelářích – nepijeme balenou vodu v PET lahvích. Kohoutková voda je skvělá a v kombinaci s lahvemi na opakované použití, které máme v naší nabídce, ji máme vždycky po ruce.

 • Přecházíme na LED

  Už několik let všechny naše nové prostory vybavujeme LED osvětlením, které spotřebovává výrazně méně energie.

 • Inspirace a edukace

  Chceme inspirovat naše okolí, aby se pro něj téma udržitelnosti stalo stejně důležité, jako pro nás. Účastníme se nejrůznějších přednášek a v roce 2019 jsme na Designbloku představili interaktivní instalaci, kde jsme ukázali moderní technologie i trendy v udržitelnosti ve spolupráci s "našimi" značkami.

 • Recyklujeme, recyklujeme a recyklujeme

  Ve všech našich kancelářích, skladech a obchodech důsledně recyklujeme veškerý odpad.

 • Nepodporujeme jednorázové tašky

  Namísto rozdávání jednorázových tašek zdarma si u nás můžete pořídit bytelnou recyklovanou papírovou tašku, náš signature shopper z organické bavlny s GOTS certifikátem nebo jednu z unikátních upcyklovaných tašek z plachet, které zdobily náš pražský Backpack Store.

Freshlabels využívá Cookies, abychom vám mohli poskytovat co nejlepší servis. Prohlížením našeho webu vyjadřujete souhlas s použitím Cookies.

Více informací Rozumím

Přihlášení

nebo

Přidejte se

nebo

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přidejte se k čerstvé komunitě a těšte se!

 • Neminou vás exkluzivní nabídky a slevy.
 • Můžete sledovat stav vaší objednávky.
 • Nemusíte pokaždé vyplňovat vaše údaje.
 • Můžete využívat Wishlist.

Zapomenuté heslo

Nové heslo vám přijde na e-mail.

Zavřít